BEN KİMİM

Çocukların sokaklarda bağırış çağırış oyun oynayabildiği, kaset bantlarının köşeli kurşunkalemlerle düzeltildiği, permalı saçların yavaş yavaş düzleştiği 80’leri 90’lara bağlayan yıllarda İstanbul’da doğan Zeynep Paftalı, ilkokulun ardından müzisyenlik eğitimine başladı. MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuvarı Viyola Sanat Dalı’ndan 2007’de, aynı üniversitenin Yüksek Lisans Programı’ndan 2009’da, Sanatta Yeterlik Programı’ndan ise 2012’de mezun oldu. Türkiye’de ve yurtdışında gerek oda müziği gruplarıyla gerekse farklı orkestralarla konserler verdi; çaldı, dinletti, paylaştıkça mutlu oldu.

Odalarından biri kitaplarla kaplı bir evde büyüdüğünden, okuma ve yazma tutkusuna ilkokul yıllarında kapıldı; bir daha da bu tutkudan kurtulamadı. 2015 yılında Pan Yayıncılık’ın düzenlediği öykü yarışmasını kazanmasıyla 2016 yılında “12” adlı ilk öykü kitabı aynı yayınevi tarafından yayımlandı.

Vieri Bottazzini’nin “Time Matter(s)” projesi kapsamındaki manzara fotoğrafları için yazdığı “Üç Satırlık Öyküler”i 2017 Ekim – 2018 Mayıs tarihleri arasında Milano’da, Ağustos 2018’de ise Orbetello’da sergilendi.

Yazmaktan, okumaktan, dinlemekten vazgeçemeyen yazar, öyküler, romanlar ve çocuk kitaplarının yanı sıra kendi sitesinde düzenli makaleler yazmaktadır.