“İÇİMİZDEKİ HÜLYA” İSHAK EDEBİYAT’TA

Hayatın karmaşası ve karamsarlığı içinde, sanata, edebiyata, müziğe dair girişimlere şahit olmak, heyecan verici. Bize nefes aldıran, bir anlığına da olsa zihnimizi keşmekeşten kurtaran, bizi sanata daldıran atılımlar… İshak Edebiyat, işte bunlardan biri.

“Roman öldü mü?”, “Artık eski şairlerimiz mi kaldı?”, “Ülkemizde eleştiri ne gezer?” gibi bizi kısır döngüye sokan ve vakit kaybettiren sorular edebiyat çevrelerimizi meşgul edip tartışmalara neden olurken, öykü hep temellerimizde; bize genç yazarların yetiştiğini ve geleceğe dair umut olduğunu hatırlatmaya her gün devam ediyor.

Okumamış olanlar için İshak Edebiyat, bir öykü birliği. Deneme ve inceleme yazıları da yayımlasalar da beni İshak Edebiyat’a çeken en önemli etkenlerden biri, kısıtlamalara, reklamlara, kesintilere uğramaksızın, farklı ve yeni yazarların öykülerini art arda okuma fırsatına erişme özgürlüğü oldu. Bu yüzden okur olarak takip ettiğim İshak Edebiyat’ın git gide büyüyen öykü buketi içinde “İçimizdeki Hülya” adlı öykümle yer almak, benim için büyük mutluluk.

Yeni yazarları keşfetmek ve hayattan öyküyle sıyrılmak isteyenlere, İshak Edebiyat’a uğramalarını tavsiye ederim. Emeği geçenlere çok teşekkürler!

HENÜZ OKUMADIYSANIZ: YÜZE YAZI

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: AYDINLANAN GECE – “VİCDAN” VARLIK’TA

Yorumunuzu aşağıdaki boşluğa bırakabilirsiniz!